Одеса – місто, яке багате своєю історією, культурою та архітектурою. Він таїть безліч унікальних місць, які неодмінно потрібно відвідати не тільки кожному місцевому жителю, але і туристу. Одними з таких місць є музеї, які дозволяють дізнатися про багату історію минулого.
Напевно, кожній допитливій людині хочеться дізнатися про далеке та загадкове минуле. Музей – це саме те місце, де людина забуває про все і повністю поринає у дивовижний світ минулого. Тут людина може торкнутися таємниць минулого своєї країни та всього людства.
Музей виступає одним із головних культурних центрів. У них зберігаються всі витвори мистецтва та історичні матеріали. Потрапляючи до музею, можна проникнути в епоху тих часів, послухати про життя наших предків, подивитися на історичні речі, які несуть у собі величезну пам’ять і є безцінною культурною спадщиною.
Завдяки екскурсоводу, який має глибоке знання матеріалу, ми можемо більше дізнатися про те, як одягалися люди в давні часи, як розвивалося місто, що для цього було потрібне і які відомі історичні особи жили в ньому.
У світі музеї займають високий рівень розвитку історичних міст і беруть участь у освітньому процесі, що сприяє формуванню культурної особистості. За допомогою наших предків, які зробили відкриття у чомусь, ми живемо повноцінно та безтурботно користуємось їхніми досягненнями в даний час. Саме знання історії минулого допомагає людині не тільки бути всебічно розвиненою, а й у черговий раз задуматися про те, через що проходили наші предки, навчитися з повагою та вдячністю ставитися до минулого, оскільки ми самі є її частиною.
Крім історичних, в Одесі є величезна кількість та інших цікавих музеїв, які допоможуть дізнатися відвідувачам більше про сучасне мистецтво, науку, літературу та кіно, відвідати музей воскових фігур та музей цікавої науки, побувати в музеї футболу та інших не менш захоплюючих культурних центрах.
Музей було відкрито у 2009 році, знаходиться на вулиці Малій Арнаутській. Засновниками музею, присвяченого пам’яті жертв Голокосту, стала єврейська асоціація міста Одеса. Свого часу деякі із засновників були ув’язненими у фашистських концтаборах. Вони зусиллями намагалися показати наступним поколінням правду у тому, що таке Голокост, щоб у майбутньому молоде покоління змогло запобігти зародження фашизму.
У музеї зберігається безліч унікальних свідчень зародження фашизму, а також події в Одесі, які відбувалися в період окупації військами вермахту. Тут є вся інформація про всі жахіття масових розстрілів, представниками яких був єврейський народ. Такі жахливі події відбувалися у всіх частинах міста. У музеї також зберігається Чорна книга Пам’яті про тих, хто був убитий мученицькою смертю.
До цих пір проводяться дослідження, завдяки яким співробітники музею знаходять нові місця поховань євреїв, серед них є й масові братські могили.
Значний внесок музей робить у виховно-роз’яснювальну роботу серед учнів шкіл, ліцеїв, вузів.
Відвідування такого музею допоможе зрозуміти людям усю трагедію геноциду цілого народу та задуматися про те, наскільки цінне людське життя.
Музей було відкрито в Одесі у 2008 році. В. Мороховский – культурний діяч, який подав ідею створення музею сучасного мистецтва.
У музеї вміщено роботи молодих талановитих художників, які мали змогу демонструвати свої роботи величезній кількості людей.
Приміщення музею складається із 2-х поверхів. У просторих залах розташовано 10 експозицій, присвячених різним темам. Найчастіше тут проводять виставки невідомих художників, які мають величезне бажання показати свої роботи оточуючим та заявити про себе усьому світу.
Також у музеї сучасного мистецтва є спеціальний салон, в якому бажаючі зможуть придбати роботу, що сподобалася, і таким чином підтримати молодих авторів.
Музей-квартира присвячений великому російському поетові А.С. Пушкіну. Це філія Одеського Літературного музею, яка була відкрита у 1961 році. Він був у будівлі колишнього готелю, де близько місяця жив поет. У цих стінах було написано понад 30 віршів, поема «Цигани» та кілька розділів роману «Євген Онєгін». Тут він закінчив роботу над твором “Бахчисарайський фонтан”.
У сучасному будинку музею можна побачити портрети, на яких зображено Пушкін. Авторами таких стрічок стали сучасні художники. Тут також знаходяться старовинні гравюри, на яких зображено Одесу в період життя російського поета. У музеї зберігаються малюнки А.С.Пушкіна, його автографи та рідкісні видання книг, які були випущені ще за його життя.
Щороку тут проводяться поетичні вечори, творчі теплі зустрічі та уроки для учнів одеських шкіл. Нерідко тут організовують виставки книжок та художніх полотен, присвячених творчості відомого російського поета А.С.Пушкина.
Художній музей Одеси знаходиться у центрі міста у палаці Потоцьких.
Будівля була збудована невідомим архітектором у 1828 році. Будівництво було виконано у стилі російського класицизму, яка поєднувала у собі раціональність планування та античну строгість.
Колекція Одеського художнього музею не залишить жодного відвідувача байдужим, оскільки тут налічується понад 10 тисяч робіт різних видів образотворчого мистецтва. У музеї знаходиться 26 просторих залів, у кожному з яких можна знайти неперевершені роботи Айвазовського, Врубеля, Левітана, Рєпіна та багатьох інших, неймовірні унікальні ікони XVI століття та сучасні роботи, починаючи з 1920-х до наших днів.
Для всіх, хто хоче торкнутися історії створення шедеврів, відкритий музей кіно. Одеса по праву пишається своїм музеєм кіно, оскільки кінематограф отримав справді неймовірний успіх. У музеї перебуває близько 10 тисяч експонатів. Стелажі музею заповнені раритетами та лише в одній кімнаті проводиться екскурсія для відвідувачів.
Тут збереглися унікальні фотографії з кінопроб, можна дізнатися хто з акторів на яку роль претендував. В архіві також є фото А. Абдулова, який проходив проби на роль д’Артаньяна, її зрештою придбав М. Боярський.
У музеї кіно представлені експонати, які представляють життя О.Довженка, який зробив безцінний внесок у розвиток одеського кінематографа, а також є костюми зі зйомок усім відомих фільмів.
2014 року в Одесі відкрився єдиний у місті музей цікавої науки. Головною його родзинкою є те, що всі представлені експозиції можна не лише подивитися, а й доторкнутися, а ті, хто цікавиться наукою – провести спеціальні досліди.
Зал музею містить понад 120 екземплярів природничої науки. Усі вони наочно демонструють відвідувачам закони хімії, фізики та інші явища щодо астрономії, географії та біології.
Головними відвідувачами цього музею є саме школярі. Такі «заняття» корисні не тільки для загального розвитку, тут допитливі школярі проводять час з користю, отримують безцінний досвід та цікаво проводять свій вільний від навчання час.
Відкриття музею історії залізниці відбулося 1985 року. На виставці налічується понад 1000 експонатів, серед яких є рідкісні світлини, почесні нагороди, архівні документи, фірмовий одяг робітників залізниці та інші раритетні речі.
Не покладаючи рук, співробітники музею займаються пошуками нових артефактів, які б поповнили наявну колекцію. Працівники музею закликають народ повідомляти про нові знахідки та приносити їх на зберігання до музею, оскільки вони несуть у собі величезну пам’ять і вважаються цінними важливими знахідками.
Щодня одесити та туристи відвідують стіни музею, особливо ті, хто має пряме відношення до організації.
Спочатку будівля була побудована в XIX столітті, в стилі пізнього ренесансу на замовлення великого промисловця А. Новікова. Потім на початку XX століття воно було придбано містом і надалі здано в оренду Одеським комерційним зборам.
До 1949 тут розмістилася перша музейна експозиція. Через 7 років після часткової реставрації музей відкрив свої двері для відвідувачів. Тут зберігаються предмети прикладного та образотворчого мистецтва, а також в архівах є книги та документи.
У внутрішньому дворі музею знаходиться невеликий затишний парк, де росте липа, акація та кримські сосни. У центрі знаходиться чудовий фонтан під назвою “Грот”.
У 2013 році було відкрито Одеський клуб уболівальників футболу. Керівником музею футболу є М. Болгарін. Серед експонатів: іменні футболки одеських гравців, м’ячі, близько 2000 шарфів та понад 5000 інших футбольних експонатів інвентарю.
Музей складається із 2-х просторих залів. Перший зал розкриває історію становлення одеського футболу, тут представлені експонати місцевих команд, а друга зала присвячена світовому футболу, в якому зібрані особисті речі відомих закордонних футболістів.
Сьогодні біля музею футболу встановлено пам’ятник «Золотий м’яч», який знаходиться у сквері під назвою «Історія футболу».
Музей було засновано у 1977 році. Одеський літературний музей включає не лише достаток книг, а й особисті речі поетів, чиє життя так чи інакше пов’язане з містом Одеса. Тут зібрані автографи та зберігаються перші видання талановитих російських поетів. Працівники музею часто організовують виставки та літературні вечори.
На території музею знаходиться маленький дворик, відкритий для відвідувачів. Він зберігає невелику колекцію оригінальних скульптур, присвячених атрибутам одеського фольклору та знаковим персонажам.
Музей воскових фігур “У баби Уті” назвали на честь одеситки, яка відкрила у місті перший пункт громадського харчування. Музей було засновано у 1988 році.
Творці музею зробили велику експозицію на будь-який смак, виділилися тим самим серед інших культурних центрів. Тут знаходиться близько 70 постатей історичних діячів, музикантів та поетів. В іншій залі знаходяться фігури знаменитих голлівудських акторів. У музеї також є дитячий зал, де знаходяться фігури героїв мультфільмів. У ньому представлено галерею з міні-копіями міських будівель.
У музеї дозволяється чіпати експонати. Технологія, за якою створений віск, прибирає блиск на фігурах, відповідно робить їхню шкіру максимально натуралістичною.
Будівля музею включає 23 зали. Екскурсія починається з парадних сходів вестибюлю, і переходять до зали античної культури. Тут знаходиться скляне та керамічне начиння. Поруч у сусідніх залах знаходиться колекція східного мистецтва народів Ірану, Китаю та Японії.
На другому поверсі знаходяться експонати європейської скульптури та живопису. Колекція музею зберігає багато предметів прикладного мистецтва народів Європи.
2011 року в Одесі було відкрито незвичайний музей. Відвідувачі музею можуть не лише побачити чудові картини та скульптури із шоколаду, дізнатися багато цікавих фактів про історію шоколаду, а й взяти участь у дегустації солодкого продукту. Колекція такого музею різноманітна.
У музеї дотримано температурний режим, завдяки якому шоколадні витвори мистецтва можуть зберігатися близько 10 років, але через рік вживати такий продукт не можна.
Діти будуть задоволені відвідуванням такого місця, адже за розказаний ними віршик чи заспівану пісеньку працівники музею вручать малюкам смачні шоколадні цукерки.
We use cookies to improve the interaction with you. By using this service, you agree to our terms and conditions for using cookies. MoreОК